دارو خوردن سینمای برگزاری جشنواره جشنواره جهانی فیلم فجر

دارو خوردن: سینمای برگزاری جشنواره جشنواره جهانی فیلم فجر رسول صدرعاملی سینمای جهان تاثیر جشنواره دنیا فجر در جهان

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی ابطال ۱۷۰ هزار رأی در انتخابات مجلس اصفهان پیگیری می‌شود / سخنگوی دولت

به گزارش ایلنا، محمدباقر نوبخت در حاشیه نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲ خرداد) با حضور در جمع خبرنگاران درخصوص برنامه دفاعی موشکی کشور عزیزمان ایران عنوان کرد: منا

ابطال ۱۷۰ هزار رأی در انتخابات مجلس اصفهان پیگیری می‌شود / سخنگوی دولت

سخنگوی دولت : ابطال ۱۷۰ هزار رأی در انتخابات مجلس اصفهان پیگیری می شود

عبارات مهم : ایران

سخنگوی دولت گفت:ابطال ۱۷۰ هزار رأی در انتخابات مجلس اصفهان پیگیری می شود.

به گزارش ایلنا، محمدباقر نوبخت در حاشیه نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲ خرداد) با حضور در جمع خبرنگاران درخصوص برنامه دفاعی موشکی کشور عزیزمان ایران عنوان کرد: منافع ملی در گرو امنیت ملی ما است،همچنین سیاست دفاعی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بازدارندگی هست؛ بنابراین هر چقدر بنیه دفاعی ما نیرومند تر باشد،امنیت داخلی و امنیت منطقه محفوظ تر خواهد بود.

ابطال ۱۷۰ هزار رأی در انتخابات مجلس اصفهان پیگیری می‌شود / سخنگوی دولت

او ادامه داد: بنابراین طبیعی است که برنامه دفاعی موشکی جزو سیاست های غیرقابل عوض کردن جمهوری اسلامی باشد، خوشبختانه در برنامه ششم و هم در بودجه سال ۹۶ به صورت مصرح تقویت بنیه دفاعی دیده شده است است.

رئیس شرکت برنامه و بودجه در خصوص برجام موشکی توضیح داد: اگر منظور از برجام موشکی این است که از سیاست های گفته شده است عقب بشینیم؛ خیر چنین برنامه ای وجود ندارد، ولی اگر منظور این است که دنیا را یعنی بعضی قدرت های دنیا را متقاعد کنیم چنین چیزی وجود دارد.

به گزارش ایلنا، محمدباقر نوبخت در حاشیه نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲ خرداد) با حضور در جمع خبرنگاران درخصوص برنامه دفاعی موشکی کشور عزیزمان ایران عنوان کرد: منا

او گفت: بعضی قدرت های دنیا تلاش دارند این قدرت دفاعی موشکی را به عنوان دغدغه ای جهت کشورهای همسایه ایجاد کنند،البته ایجاد دلواپسی نسبت به قدرت دفاعی کشور عزیزمان ایران محدود نمی شود،چراکه مولفه های دیگر جهت قدرت ملی در ما وجود دارد که تلاش می شود نسبت به آن در منطقه دلهره ایجاد کرد.

نوبخت تاکید کرد: بنابراین باید حوصله کنیم با کشورهای همسایه مذاکره داشته باشیم تا القائاتی که نسبت به برنامه دفاعی کشور عزیزمان ایران وجود دارد تا بتوانند آن ها را بترسانند و فروش اسلحه داشته باشند خنثی کنیم.

سخنگوی دولت با اشاره به سفر ترامپ به منطقه عنوان کرد: شاهد هستیم که ترامپ جهت دریافت پول از عربستان با همین سیاست جلو آمد.

ابطال ۱۷۰ هزار رأی در انتخابات مجلس اصفهان پیگیری می‌شود / سخنگوی دولت

او درخصوص برنامه های کشور عزیزمان ایران جهت مقابله با بیانات ضدایرانی دولت ریاض تصریح کرد: قطعا مواضع کشور عزیزمان ایران انفعالی نخواهد بود؛همان طور که عنوان شده است بود حضور ترامپ را رخداد سیاسی در منطقه نمی دانیم به این جهت وزن و ارزشی جهت آن قائل نیستیم.

دولت ریاض منافع مردم مسلمان و کشور خود را مقدم بر منافع آمریکا بداند

به گزارش ایلنا، محمدباقر نوبخت در حاشیه نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲ خرداد) با حضور در جمع خبرنگاران درخصوص برنامه دفاعی موشکی کشور عزیزمان ایران عنوان کرد: منا

نوبخت تاکید کرد: آمریکا برنامه داشت به منطقه بیاید و با ترساندن کشورها اسلحه خود را بفروشد که چنین اتفاقی نیز رخ داد؛اما کشور عزیزمان ایران سیاست خارجی و دفاعی مستمر، پایدار و سنجیده دارد که بر پایه آن اقداماتی خواهیم داشت.

وی در تصویر العمل به ترساندن حمله نظامی به کشور عزیزمان ایران از سوی عربستان گفت: عربستان در جایگاه و اهمیتی نیست که دست به چنین کاری بزند با این حال به دولت ریاض توصیه می کنیم که منافع مردم مسلمان و کشور خود را مقدم بر منافع آمریکا بداند.

ابطال ۱۷۰ هزار رأی در انتخابات مجلس اصفهان پیگیری می‌شود / سخنگوی دولت

سیاست مبارزه با تروریسم را ادامه می دهیم

نوبخت در پاسخ به این پرسش که کشور عزیزمان ایران حمایت از عراق و سوریه را در زمینه مبارزه با تروریسم را ادامه خواهد داد، یا خیر گفت: روز گذشته مدیر جمهور در نشست خبری در خصوص استمرار سیاست های فعلی اعلام کرد که دولت دوازدهم سیاست مبارزه با تروریسم را ادامه خواهد داد و بیان کرد تا آخر بنا داریم این سیاست را ادامه دهیم.

او در خصوص حل پرسشها اقتصادی اظهار داشت: دولت تحت عنوان برنامه ششم احکام مورد نیاز را در خصوص ۲۵ حوزه بخشی و ۱۵ حوزه فرابخشی مشخص کرده است که طی سال های برنامه یعنی از سال ۹۶ تا ۱۴۰۰ می دانیم هر سال چه هدفی به چه مقداری اجرایی می شود.

برنامه دولت جهت رشد ۸ درصدی اقتصاد تا ۱۴۰۰

سخنگوی دولت ادامه داد: می دانیم جهت حل پرسشها اقتصادی از چه سیاست ها یا راهبردهایی استفاده خواهیم کرد حتی مشخص کرده ایم که کارها اجرایی جهت هر سال به چه میزان بودجه نیاز دارد آیا که در نظر داریم بعد از ۵ سال شاهد رشد ۸ درصدی در اقتصاد باشیم.

او توضیح داد: جهت اینکه به رشد اقتصادی ۸ درصد برسیم مشخص کرده ایم که در کدام حوزه ها و با چه میزان رشدی نیازمند سرمایه گذاری هستیم به طور مثال تعیین شده است در بخش های کشاورزی و صنعت در هر سال چه رشدی با چه میزان سرمایه گذاری محقق شود.

نوبخت عنوان کرد: جهت این کار ۷۷۰ هزار میلیارد تومان هر سال نیازمند سرمایه گذاری هستیم که از ۷ محل متفاوت منابع آن تامین می شود به طور مثال دولت باید هر سال میانگین ۹۸ تا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان در طرح های عمرانی و طرح های تملک دارایی سرمایه گذاری کند، این عنوان جهت شرکت های دولتی و بانک ها حتی صندوق توسعه ملی نیز دیده شده است است.

رئیس شرکت برنامه و بودجه در پاسخ به این پرسش که با وجود اجرایی شدن برجام همچنان شاهد تحریم حقوق بشری از سوی غرب هستیم، اظهار داشت: طرف برابر همچنان با همان اهداف گذشته ملت کشور عزیزمان ایران را در مضیقه قرار می دهد شاهد بودیم که تحریم ها را در قالب ۵ قطعنامه به ملت کشور عزیزمان ایران مجبور کردند و خوشبختانه با کارها سنجیده و مذاکراتی که صورت گرفت همه ۵ قطعنامه که ذیل فصل ۷ منشور شرکت ملل بود و محاصره اقتصادی به همراه داشت لغو شد.

او گفت: این قطعنامه ها بر پایه گزارشی از سوی آژانس بین المللی انرژی هسته ای به شورای امنیت شرکت ملل شکل گرفته بود آیا که تاکید داشتند فعالیت هسته ای کشور عزیزمان ایران نظامی است ولی با پیگیری های دولت و مذاکرات اذعان کردند فعالیت های هسته ای کشور عزیزمان ایران نظامی نیست بلکه صلح آمیز است.

نوبخت تاکید کرد: به دنبال همین گزارش قطعنامه ها لغو شد و ما از محدودیت های تحریمی جهت نظام بانکی، کشتیرانی و حتی صنعت ماشین خارج شدیم، اعتقاد دارم مهم نیست چه تعداد هواپیما به داخل کشور آمده است همین که یک هواپیما وارد شد نشان داد تحریم ها شکسته شده است است.

سخنگوی دولت تاکید کرد: بنابراین با توجه به سیاست های نامطلوب آمریکا بر علیه ملت کشور عزیزمان ایران همواره انتظار داریم چنین اقداماتی داشته باشد بر همین اساس در برجام مکانیزمی در نظر گرفته شد که اگر هر یک از کشورهای گروه ۱+۵ بخواهد از تعهدات خود خارج شود امکان پیگرد داشته باشد، به همین جهت جمهوری اسلامی تلاش دارد از حقوق ملت کشور عزیزمان ایران دفاع کند و شاهد بودیم که آمریکا علی رغم آنچه که ترامپ در ایام انتخابات بیان می کرد هفته گذشته تعلیق تحریم های هسته ای کشور عزیزمان ایران را امضا کرد.

ابطال ۱۷۰ هزار رأی در اصفهان پیگیری می شود

نوبخت در خصوص ابطال ۱۷۰ هزار رأی در انتخابات اصفهان گفت: دولت هنوز در این زمینه به جمع بندی نرسیده هست، هر وقت وزارت کشور در این باره گزارشی ارائه دهد به اطلاع رسانه ها می رسانیم به هر حال وزارت کشور موظف به استیفای حقوق همه کاندیداها است و عنوان را پیگیری می کند.

او در خصوص خرید تضمینی گندم در سال تازه توضیح داد: آینده نگری کرده ایم که در امسال حدود ۱۱.۵ میلیون تن گندم تولید شود و جهت این کار ۱۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان منابع در نظر گرفته شده است هست. جهت تامین این منابع براساس مجوزی که از مجلس داریم می توانیم از تسهیلات بانکی با بازپرداخت سود بانک ها استفاده کنیم آیا که خزانه از ابتدای سال ۱۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان را ندارد.

سخنگوی دولت گفت: براساس آخرین گزارشاتی که دریافت کرده ام تاکنون یک و نیم میلیون تن گندم خریداری شده است است که ۲ هزار میلیارد تومان جهت خرید تضمینی آن نیازمند هستیم که بیش از هزار میلیارد تومان آن پرداخت شده است است.

نوبخت تاکید کرد: در سال گذشته ۵۰۰ میلیارد تومان به صندوق خسارت کشاورزان واریز شده است است آیا که این کار ما را به رسیدن رشد اقتصادی ۸ درصدی کمک خواهد کرد لیکن براساس برنامه ششم ۵ درصد از واحد رشد اقتصادی در رشد کشاورزی دیده شده است است.

او ادامه داد: دولت در سال ۹۱ هر کیلو گندم را ۴۰۰ تومان خریداری می کرد و امروز هر کیلو گندم ۱۳۰۰ تومان از کشاورز خریداری می شود در حالی که اگر بخواهیم همین کالا را وارد کنیم ۸۰۰ تا ۹۰۰ تومان جهت هر کیلو هزینه می شود ولی دولت ترجیح می دهد کالا را با قیمت مناسب خریداری کند تا هم از تولیدکننده حمایت کند هم از مصرف کننده.

او عنوان کرد: دولت تلاش دارد زیاد کردن قیمتی بر زمینه نان و خرازی صورت نگیرد همان طور که در ۴ سال گذشته این اتفاق فقط یکبار رخ داد.

واژه های کلیدی: ایران | سیاست | ایرانی | ایرانی | برنامه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs